Undervisere & personale

Gitte Qwist

Forstander

gitte@klintsoegaard.dk

Cambridge English, CTU

Hans Brandt

Viceforstander

hans@klintsoegaard.dk

Matematik, studievejleder

Lisbeth Rørdam

Skolesekretær

kontor@klintsoegaard.dk

Henrik Østergaard Petersen

Lærer

henrik@klintsoegaard.dk

Dansk, tysk, løb, kommunikation & retorik, kontaktlærer

Benny Skude Clausen

Lærer

benny@klintsoegaard.dk

Matematik, musik, samling, vejleder, kontaktlærer

Cecilie Sofie Udsen

Lærer

cecilie@klintsoegaard.dk

Engelsk, spring, fællesidræt, kontaktlærer

Eline Larsen

Lærer

eline@klintsoegaard.dk

Matematik, fysik/kemi, håndbold, kontaktlærer

Peter Jørgensen

Lærer

peter@klintsoegaard.dk

Håndbold, crossfit, racketlon, kontaktlærer

Christian Mosebo

Lærer

christian@klintsoegaard.dk

Dansk, outdoor/adventure, kontaktlærer

Kaj Strøh

Lærer

kaj@klintsoegaard.dk

Dansk og fodbold, kontaktlærer

Mette Pawlik thorsen

Lærer

mette@klintsoegaard.dk

Matematik, fysik, fodbold, kontaktlærer

Martin Vest

Lærer

martin@klintsoegaard.dk

Engelsk, crossfit, Cambridge English, samling, kontaktlærer

Nina Spånhede

Lærer

nina@klintsoegaard.dk

Dansk, engelsk, Cambridge English, CTU, fransk, psykologi, samling og kontaktlærer

Sang Flindt

Lærer

sangflindt@klintsoegaard.dk

Spring, engelsk, fællesidræt, kontaktlærer

Henrik Clemensen

Lærer

henrikc@klintsoegaard.dk

Fodbold, dansk, core- og cirkeltræning, kontaktlærer

Kasper S.Godiksen Jensen

Lærer

kasper@klintsoegaard.dk

Matematik, håndbold, sport og kontaktlærer

Lucas Kruse Kristiansen

Lærer

Lucas@klintsoegaard.dk

Dans, tysk, powerdance, fællesidræt

Michael Rasmussen

Lærer

michael@klintsoegaard.dk

Cykling

Casper Saltoft

Lærer

casper@klintsoegaard.dk

Cykling

Christopher Ovesen

Køkkenleder

christopher@klintsoegaard.dk

Gitte Viekær Rytter

Køkkenassistent

gitterytter@klintsoegaard.dk

Rie Chorkendorff Jensen

Køkkenassistent

annemarie@klintsoegaard.dk

Erik Larsen

Pedel

erik@klintsoegaard.dk

Ole Magnusson

Pedelmedhjælper

vesterlyngvej38@gmail.com

Lizette Andersen

Rengøringsassistent

lizette@klintsoegaard.dk

Johnny Sørensen

It-ansvarlig

johnny@klintsoegaard.dk

Bente Rosenberg

Bogholder

#LivetPåKlintsøgaard

» Bliv elev

» Nyheder & arrangementer