Gitte Qwist
Forstander

Cambridge English, CTU

gitte@klintsoegaard.dk
Bente Rosenberg
Bogholder


Henrik Østergaard Petersen
Lærer

Dansk, tysk, løb, samfundsfag og kontaktlærer

henrik@klintsoegaard.dk
Benny Skude Clausen
Lærer

Matematik, musik, samling, vejleder og kontaktlærer

benny@klintsoegaard.dk
Kasper S. Godiksen Jensen
Lærer

Matematik, håndbold og kontaktlærer


Kasper@klintsoegaard.dk
Christian Mosebo
Lærer

Dansk, outdoor/adventure og kontaktlærer

christian@klintsoegaard.dk
Eline Larsen
Lærer

Matematik, fysik/kemi, håndbold og kontaktlærer

eline@klintsoegaard.dk
Mette Pawlik thorsen
Lærer

Matematik, fysik, fodbold og kontaktlærer


Mette@klintsoegaard.dk
Michael Rasmussen
Lærer

Cykling


Michael@klintsoegaard.dk
Christopher Ovesen
Køkkenleder

Christopher@klintsoegaard.dk
Erik Larsen
Pedel




erik@klintsoegaard.dk
Johnny Sørensen
It-ansvarlig




Johnny@klintsoegaard.dk
Hans Brandt
Viceforstander

Matematik og studievejleder


Hans@klintsoegaard.dk
Lisbeth Rørdam
Skolesekretær




kontor@klintsoegaard.dk
Lene Lyck
Lærer

Dans, tysk, fællesidræt og kontaktlærer


lene@klintsoegaard.dk
Karl Jørgen Pedersen
Lærer

Matematik, fodbold og kontaktlærer


karljoergen@klintsoegaard.dk
Cecilie Sofie Udsen
Lærer

Engelsk. spring, fællesidræt
og kontaktlærer

Cecilie@klintsoegaard.dk
Nina Spånhede
Lærer

Dansk, engelsk, Cambridge English, CTU, fransk, psykologi, samling og kontaktlærer

nina@klintsoegaard.dk
Kaj Strøh
Lærer

Dansk og fodbold og kontaktlærer.

kaj@klintsoegaard.dk
Peter Jørgensen
Lærer

Håndbold, crossfit, racketlon og kontaktlærer

Peter@klintsoegaard.dk
Martin Vest
Lærer

Engelsk, crossfit,løb, samling og kontaktlærer

Martin@klintsoegaard.dk
Gitte Viekær Rytter
Køkkenassistent




Gitter@klintsoegaard.dk
Rie Chorkendorff Jensen
Køkkenassistent




Annemarie@klintsoegaard.dk
Lizette Andersen
Rengøringsassistent

lizette@klintsoegaard.dk
Ole Magnusson
Pedelmedhjælper




vesterlyngvej38@gmail.com